همه مطالب

مبل تختخواب شو با تخت تاشو چه تفاوتی دارد؟

مبل تختخواب شو با تخت تاشو چه تفاوتی دارد؟- - از سری مقالات وبسایت مبلمان لتو

تفاوت تختخواب شو با تخت تاشو

مبل تختخواب شو با تخت تاشو چه تفاوتی دارد؟

-مبل تختخواب شو با تخت تاشو چه تفاوتی دارد؟ - از سری مقالات وبسایت مبلمان لتو

معرفی تختخواب های معمولی

تختخواب در اکثر خانه ها برای خوابیدن مورد استفاده قرار میگیرد. و در سراسر دنیا در اندازه های مختلفی تولید میشود، زیرا بیشتر کشور ها اندازه و قوانین خاص خود را برای ساخت تخت خواب دارند و به همین دلیل اندازه تختخواب ها و نوع انها در بیشتر کشور ها متفاوت است.

انواع مدل های تختخواب

در ابتدا تخت خواب ها مدل های مختلفی نداشتند و اکثرا شامل یک تخت و تشک که بر روی تخت قرار گرفته بود به همراه چند بالش و ملافه و لحاف برای گرم کردن خود مورد استفاده قرار میگرفت. اما با گسترش استفاده و فراگیر شدن بیشتر ان مدل های مختلفی در سراسر دنیا تولید شد.

در زیر لیستی از انواع مختلف این تخت خواب ها را مشاهده میکنید:

 • تخت قابل تنظیم
 • تشک بادی
 • گهواره نوزاد
 • تخت نوزاد
 • تخت دو طبقه
 • تخت اردوگاهی
 • تخت بیمارستان
 • مبلمان های تختخواب شو

در بالا فهرستی از انواع این تخت ها را مشاهده کردید. همان طور که متوجه شدید مبل تختخواب شو هم یکی از زیر مجموعه های تختخواب های معمولی حساب میشود. که در ادامه به معرفی این نوع از تخت ها و انواع انها میپردازیم.

این مقاله هم توصیه میشود  نکاتی در مورد کاناپه های تختخوابشو

معرفی مبل های تختخواب شو

مبل های تختخواب شو یکی از انواع مختلف تختخواب های معمولی هستند که با پیشرفت تکنولوژی اختراع شدند و کاربرد اصلی این مبل ها در مکان هایی است که با مشکل کمبود فضا مواجه هستند. این مبل ها هم خود دارای انواع مختلفی هستند.

از انواع مبل های تختخواب شو میتوان به:

 • مبل های تختخواب شو هتلی
 • مبل های تختخواب شو بیمارستانی
 • مبل های تختخواب شو خانگی
 • مبل های تختخواب شو اداری
 • و….
 • اشاره کرد.

در واقع مبل های تختخواب شو هم کار مبل را برای شما انجام میدهند. و انواع مبل های تختخواب شو هم با توجه به تعدا نفرات و مکانی که میخواهید از ان استفاده کنید متفاوت است، تقریبا امروز برای هر مدل استفاده ای در هر مکانی مبل تختخواب شو تولید شده است.

تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو

تختخواب های معمولی متشکل از چند قسمت بودند: یک تخت، یک تشک، یک میله و قاب که دور تخت را در بر میگرفت و ملافه و … که همه این وسایل فضای زیادی را اشغال میکرد و به همین دلیل استفاده از تختخواب در بسیاری از مکان ها به دلیل کمبود فضا وجود نداشت.

چند منظوره بودن مبل های تختخواب شو

اما مبل های تختخواب شو، که در اصل یک مبل با قابلیت تبدیل شدن به تختخواب هستند. همه کاربرد های یک مبل معمولی را دارند و به علاوه این ها قابل استفاده به صورت تختخواب هم هستند. که این قابلیت چند منظوره انها یکی از دلایل اصلی محبوبیت مبل های تختخواب شو در بیمارستان ها به عنوان صندلی همراه مریض، هستند.

شستشوی آسان مبل های تخت خواب شو

یکی دیگر از تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو این است که اگر شما یک تختخواب معمولی دارید برای شستشوی بخش های مختلف ان هم  به زمان زیادی و هم مصرف بیشتر منابع انرژی نیاز داشتید. اما شستن مبل های تختخواب شو با یک بخارشو یا کمی اب ولرم و شامپو امکان پذیر است. اما اگر توانایی یا زمان این کار را ندارید میتوانید سشتشوی مبل تختخواب شویتان را به یکی از مراکز شستشوی سطح شهر بسپارید.

جابه جایی راحت مبل های تختخواب شو

برای جابجایی تخت های قدیمی باید در ابتدا قسمت های مختلف انرا از هم جدا میکردیم و بعد ان را به مکان مورد نظر خود انتقال میدادیم. که این کار سخت و زمان بری شود علاوه بر این با توجه به بزرگی تخت ها و کنترل سخت ان با برخورد تخت با دیوار های اتاق، رنگ دیوار ها خراب میشد و مشکلاتی را به وجود می اورد. ولی برای جابجایی مبل های تختخواب شو کافی است ان را از حالت تخت به مبل تبدیل کنید و مانند یک مبل ان را جابجا کنید. که در مقایسه با تختخواب های معمولی کار بسیار اسان تری است. هنوز برخی از این مبل ها که برای بیمارستان ها طراحی میشوند دارای چرخ هم هستند. تا با کشیدن ان بتوانید مبل را جابجا کنید.

یک فضای زیبا و مدرن برای اتاق خود به ارمغان بیاورید

در بررسی های  بیشتر درباره تفاوت تختخواب با مبل های تختخواب شو این است که استفاده از مبل تختخواب شو در اتاق خواب علاوه بر افزودن بر زیبایی باعث تمیز تر و مرتب تر دیدن اتاق شما میشود. و با توجه به این که دکوراسیون اتاق بر افراد داخل اتاق تاثیر دارد، پس در نتیجه شما هم وقتی که در حال کار بر روی پروژه خود در اتاقتان هستید ارامش و تمرکز بیشتری دارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *