همه مطالب

فنگ شویی با استفاده از مبل تخت خوابشو

فنگ شویی با استفاده از مبل تخت خوابشو

فنگ شویی با استفاده از مبل تخت خوابشو

 

فنگ شویی با استفاده از مبل تخت خوابشو زندگی معاصر ما با عصر مدرن عجین شده است، دوران مدرن دورانی است که همه چیز صنعتی شده است؛ از غذا خوردن فست فودی بگیر تا زندگی در آپارتمان های بلند مرتبه و کوچک.

عصر مدرن، دوران سریع شدن زمان است و طبیعتا این سرعت زیاد انسان را دچار مشکلاتی می کند. انسان عصر مدرن تعجیل زیادی برای انجام کارهایش دارد و این تعجیل زیاد باعث افزایش اضطراب می شود لذا تا جای ممکن باید سلامت روان انسان در نظر گرفته شود.

فنگ شویی چیست؟”

فنگ شویی در لغت به معنای باد و آب است که یک فن باستانی برای یافتن دکوراسیون و چیدمان درست وسایل است. هدف از فنگشویی، جلوگیری از بی نظمی در کنار تناسب بین رنگ ها می باشد. فنگ شویی از عناصر مختلفی تشکیل شده است که این عناصر پنج گانه عبارت اند از فلز، آب، خاک، آتش و چوب هستند. جالب است بدانید که در کشور چین عدد پنج را عدد بخت می دانند. گر چه ما می گوییم که هستی از عناصر اربعه یا همان چهار گانه تشکیل شده است اما چینی ها نظر متفاوتی با ما داشتند. آنان می گفتند که جهان از عناصر پنج گانه ساخته نشده، بلکه باورشان این بود که این عنصر ها نشانگر تغییر هستند و هر یک عنصر بعدی را خلق می کند.

حالا سوالی که برای شما پیش می آید این است که فلسفه فنگ شویی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در این فلسفه انرژی مثبت، چی و انرژی مخرب، شا چی وجود دارد.

چی نوعی انرژی است که اگر در حالت مثبت باشد، شنگ چی یا دَم کیهانی یا انرژی حیاتی نامیده می‌شود. کار آن این است که شانس خوب را به انرژی فیزیکی، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل می‌کند، بنابراین ایجاد   جریان آزادانه درست و مناسب چی در خانه بسیار مهم است.

شاچی یا انرژی مخرب نوعی جریان است که این انرژی مخرب را نبود جریان آزادانه و ساکن به وجود می آورد. خوب است بدانید که نا مرتب بودن و بی نظمی یا وسایل بی مصرف در خانه، کیف یا راهرو و انباری ساختمان باعث افزایش شا چی یا انرژی مخرب می شود. علاوه بر آن نیز گفته شده که برای افزایش انرژی مثبت یا چی بهتر از وسایلی با لبه گرد استفاده شود زیرا شاچی در خطوط تیز و شکسته بیشتر حرکت می کند.

چرخه سازنده و چرخه مخرب

چرخه سازنده چیست؟ باتوجه به پنج عنصر نام برده شده در بالا، این عنصر ها نشانگر تغییر هستند و هر یک عنصر بعدی را خلق می کند. طرز کار آن هم بدین گونه است که آب، چوب را تغذیه می‌کند و چوب، سوخت آتش است. آتش باعث ایجاد خاک به شکل خاکستر بوده و فلز از خاک به دست می‌آید که می‌تواند همانند آب جاری شود.

چرخه مخرب چگونه به وجود می آید؟ در صورت استفاده غلط مثلا استفاده یکی در میان از این عناصر، چرخه خطرناک و مخربی خلق می شود. نحوه کار چرخه مخرب نیز بدین صورت است که آب، آتش را خاموش می‌کند، آتش فلز را ذوب می‌کند و فلز، چوب را می‌برد. چوب، خاک را می فرساید و خاک، آب را آلوده می‌کند.

علاوه بر چرخه سازنده و چرخه مخرب، چرخه دیگری نیز به نام چرخه تحلیل برنده وجود دارد. این چرخه همانند چرخه مخرب انرژی منفی شاچی را ایجاد نمی کند و باعث تضعیف انرژی مثبت می شود. از این چرخه می توانیم در مکانی که عنصر تکراری به وفور یافت می شود و می توان با هدف ایجاد تعادل از آن استفاده کرد.

رنگ ها در فنگ شویی

فنگ‌شویی بر این اصل استوار است که رنگ ها تاثیر فراوانی روی افراد و عملکرد مغزی آنان می‌گذارد. چند مورد از اثر رنگ ها به این قرار است: توصیه شده که برای خوش شانسی از رنگ قرمز استفاده شود زیرا این رنگ بهترین گزینه برای ورودی خانه است. همچنین برای بهبود کیفیت روحیه انسان از رنگ های زرد و بنفش و   برای تازگی و پیشرفت  از رنگ سبز استفاده می‌شود.

البته فنگ شویی رنگ‌های تیره را دلیل احساس آرامش و همچنین پایین آوردن خلق شوند. در حالی که بالا بردن سطح انرژی برای شروع کار از طریق رنگ های روشن انجام می شود، هم چنین رنگ نارنجی و قهوه ای سمبلی از سلامتی و دانش هستند.

مبلمان تخت خواب شو

همان طور که در سطور بالا ذکر شد، فنگ شویی صحیح باعث بالا بردن افزایش انرژی و آرامش شما می شود. با توجه به بالا رفتن قیمت مسکن و کوچک تر شدن  منازل لذا باید به طراحی دکوراسیون خانه های مسکونی خود در این دنیای پر از استرس و اخبار بد توجه ویژه ای داشته باشیم.

حتما بعضی منازل مسکونی را مشاهده کرده اید که اتاق خواب کوچکی دارد و یا حتی اتاق خواب ندارد. شاید برخی بگویند که خب با توجه به متراژ کم خانه نیازی به تخت خواب نیست اما باید به شما بگویم که نگران کوچک بودن فصای زندگی تان نباشید.

شما می توانید به راحتی با خرید یک مبلمان تخت خوابشو نشیمن خود را بدون ایجاد شلوغی تبدیل به اتاق خواب کنید اما شرط و شروطی دارد.

شما می توانید برای دکوراسیون اتاق خواب و نشیمن خود هر نوع مبل تختخواب شویی را انتخاب کنید، اما باید فضای کافی برای قرار دادن آن داشته باشید. مبل تختخواب شو چون امکان کوچکتر کردن آن وجود دارد، باعث ایجاد جریان انرژی در منزل شما می شود و از لحاظ فنگ شویی باعث افزایش راندمان شما می شود. از طرف دیگر با توجه به علم فنگ شویی تخت خواب مناسب جنس چوب دارد و از سوی دیگر، تخت خواب هایی که زیر خودشان کشو دارند و ارتفاعشان کم است، مبل تختخواب شو خیلی مناسبی برای شما نخواهند بود. به یاد داشته باشید که بهتر است برای جریان انرژی در زیر آن هیچ وسیله ای قرار ندهید.

بر اساس علم فنگ شویی بهتر است تخت خواب شما تخته پشتی مناسب از جنس چوبی و استحکام زیاد داشته باشد. پیشنهاد ما به شما این است که از مبلمان تختخواب شویی که پشتی آن  از جنس آهن است استفاده نشود، زیرا باعث زشت کردن فضای منزلتان می شود. در ضمن این نکته را به یاد داشته باشید با توجه به اینکه قرار است روی این مبل تختخواب شو بخوابید، بهتر است از کالای دست دوم اجتناب کنید. همچنین جنس پارچه مبل تختخواب شو بسیار مهم است، زیرا پارچه آن باید با پوست بدن سازگاری داشته باشد و باید از لحاظ رنگ شناسی نیز با بقیه قسمت های خانه هارمونی داشته باشد.

تاج مبل تختخواب شو شما بهتر است دارای تاج یک سره باشد، زیرا تاج های ستونی یا جدا از هم به دلیل داشتن گوشه های تیز در ما احساس خطر ایجاد می کند. هم چنین طبق اصول فنگ شویی بهتر است بالای مبلمان تختخواب شو تابلوی عکس یا دکوریجات قرار ندهید، زیرا قاب های عکس خانوادگی باعث این می شود که ذهن شما قبل از خواب درگیر خاطراتتان شود و اینکه آرامش شما را بر هم زند. هم چنین اگر مبلمان تختخواب شوی شما دو نفره است بهتر از تعداد کوسن های زوج برای ایجاد تعادل استفاده کنید.

از مبلمان تختخواب شو می توانید هم در اتاق نشیمن و هم در اتاق خواب استفاده کنید. اما بهتر آن است که به جهت جلوگیری از سر و صدای محیطی از آن در اتاق خواب استفاده کنید. در اتاق بهتر است آن را زیر پنجره قرار ندهید و مبلمان تخت خواب شو را برای افزایش احساس امنیت به دیوار تکیه دهید. البته بهتر است درب ورودی اتاق رو به روی آن باز نشود و در جایی قرار دهید که شما بتوانید همه جای اتاق را از روی تخت ببینید و به نوعی بر اتاق فرماندهی داشته باشید.‌

هم چنین اگر قرار است که از مبلمان تختخواب شو در نشیمن استفاده کنید، بهتر است دو مبل به صورت رو به رو کنار هم قرار بگیرد. گر چه خوابیدن در فضایی مانند نشیمن به علت وجود وسایل مختلف توصیه نمی شود، زیرا اولا وسایل الکترونیکی از جنس آتش هستند و عنصر یانگ هستند که باعث افزایش استرس شما خواهند شد. ثانیا معمولا در اتاق پذیرایی و نشیمن گل و گیاه قرار می دهند و آن ها دی اکسید کربن تولید می کنند که باعث کاهش سطح اکسیزن خون شما می شود. البته به یاد داشته باشید که به صورت دوره ای باید محل و جای خواب خود را تمیز کنید و مرتب نگه دارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *